© Martin Raphael Martiq

Daniel Lozakovich, Candida Thompson, Amsterdam Sinfonietta

Mozarts Sinfonia concertante and Tsjaikovski's ode
  • Wed 10 Mar 27
    20:15
    de Doelen
    Grote aal
    sale starts Wed 1 Apr 26 14:00
  • Ticketprijs inclusief € 3,50 servicekosten per ticket.

De jonge Zweedse violist Daniel Lozakovich mogen we met recht een jonge wereldster noemen. Op 15-jarige leeftijd nam hij al zijn eerste album op voor Deutsche Grammophon en inmiddels heeft hij op alle grote wereldpodia gestaan. Vanavond schittert hij naast Candida Thompson in Mozarts beroemde Sinfonia concertante. In dit werk weeft hij een diepgaand en levendig muzikaal gesprek tussen de solisten en het orkest.

Tsjaikovski’s Serenade voor strijkers opent met een deel dat hij zelf omschreef als “in de stijl van Mozart”, als eerbetoon aan de componist die hij diep bewonderde. Hoewel het werk geworteld is in de klassieke vorm, ontvouwt het zich geleidelijk tot Tsjaikovski’s onmiskenbare romantische stem: lyrisch, gepassioneerd en rijk van kleur.

concert themes and series:

programme

Mozart Sinfonia Concertante voor viool, altviool en orkest | Serksnyte …this too shall pass… | Raskatov 5 Minuten aus dem Leben von W.A.Mozart | Tsjaikovski Serenade voor strijkers

credits

Amsterdam Sinfonietta | Candida Thompson artistieke leiding & viool/altviool | Daniel Lozakovich viool

waiting list

wishlist

Added:

to wishlist