DoelenEnsemble & Lloydscompany
-
do 23 okt ’2520:15de DoelenJurriaanse Zaal
Rang 1 normaal € 39 Rang 2 normaal € 35 t/m 30 jaar € 10 cjp € 10 Rang 3 normaal € 29 t/m 30 jaar € 10 cjp € 10
Deze ‘Body to Body’ is een spannende interactie tussen de modern-klassieke klanken van het DoelenEnsemble en de intense hiphopdans van Create4 onder begeleiding van Lloydscompany. Dit jonge ensemble en dansproductiehuis bundelen hun krachten in een intens programma vol energie, ritme en lichamelijke expressie.
Geniet van vloeiende en explosieve bewegingen die de ervaringen van jonge mannen van kleur uitbeelden op de hypnotiserende herhaling in Fitkins Slow, de verstilde spanning in Shalygins Bridge, tot de fysieke uitbarsting van Aperghis’ Le Corps à corps en de pulserende ritmes van Steve Reich. Ontdek de grenzen van muziek en beweging. Verwacht een allesomvattende ervaring waarin elke noot en elke beweging voelbaar is en het lichaam net zo’n instrument wordt als de muziek zelf.
DoelenEnsemble
Het DoelenEnsemble is een toonaangevend Rotterdams ensemble voor hedendaagse muziek en muziektheater. Vanuit een sterke verbondenheid met de Rotterdamse School werkt het ensemble aan vernieuwende concertvormen, educatieve trajecten en cross-overprojecten. De bezetting wisselt per project, met een vaste kerngroep musici. Artistiek leider Maarten van Veen en een wisselende artist in residence bepalen de koers.
Create4
Choreograaf, danser en regisseur Ibrah Silas Jackson (2000) vormt met drie andere jonge zwarte dansers en makers Create 4: Juan Jose Markes, Angel Felix en Sirak Solomoon Areguy. Met steun van Lloydscompany maakte Jackson met de dansers hun eerste en korte voorstelling Until the Quiet Comes over de ervaringen van een jongeman van kleur. Onlangs voerde Create4 dit op als eerste Nederlandse gezelschap tijdens de Breakin’ Convention Netherlands Tour. Met dit stuk werd hij ook geselecteerd voor het Europese co-creatieproject voor hiphopdans, Attitudes.
Ook nam Jackson deel aan Back to the Lab bij Breakin’ Convention, waar hij een voorproef maakte van zijn nieuwe stuk The Hereditary. In dit stuk personificeren twee dansers van Create4 de giftige mannelijkheid die we generatie op generatie doorgeven. Dit stuk vertoonde hij in 2024 tijdens Breakin' Convention in Londen en in 2025 in het MAASPodium en het Afrovibes Festival.
Voor het project VIERxVIER van Theater aan de Rijn maakte hij met Create4 het stuk Unravel Threads over de effecten van groepsdruk bij jongeren.
Ibrah Silas Jackson
Ibrah Silas Jackson (2000) is een danser, regisseur en choreograaf uit Rotterdam met roots in Uganda. Hij is danser bij Ghetto Funk Collective. De basis in zijn creaties ligt in de hiphopcultuur, maar hij heeft ook kennis opgedaan over verschillende bewegingsdisciplines zoals moderne, funky en Afrikaanse culturele stijlen. In 2021 begon hij met het choreograferen van theaterstukken. Ook maakte Jackson diverse korte films en videoclips als regisseur.
programma
Fitkin slow | Shalygin bridge | Aperghis Le Corps à corps | Reich Music for Two or More Pianos
credits
DoelenEnsemble | Lloydscompany | Many Mo Creations (live) kunstenaar